Bądź w kontakcie

Stworzenie multikomunikatorów sprawiło, że internauci mogą komunikować się ze sobą za pomocą sieci bez żadnych kłopotów, korzystając przy tym z komunikatorów, które odpowiadają im pod względem funkcjonalności i estetyki. Dwa dość popularne multikomunikatory wśród polskich internautów to Konnekt i Miranda.

Pierwszy z nich umożliwia porozumiewanie się użytkowników Gadu-Gadu, Tlenu i wszystkich innych komunikatorów opartych na systemie Jabber. Automatyczna sekretarka to funkcja, która wyróżnia ten komunikator internetowy na tle innych.

Drugi wymieniony wyżej komunikator pozwala na przesyłanie wiadomości między internautami, którzy na swoich urządzniach zainstalowali Gadu-Gadu,Tlen, Skype czy Spik. Istalując odpowiednie wtyczki użytkownik komunikając się z innymi może posłuchać radia internetowego i sprawdzić pocztę.

Dość innowacyjnym pomysłem jest też to, że użytkownicy Mirandy mają możliwość sprawdzenia prognozy pogody czy programu telewizyjnego. Nie dziwi więc duża popularność tego multikomunikatora.