Czego nie robić w Facebook marketingu?

Marketing internetowy, a w tym Facebook marketing, to bardzo szybko rozwijający się obszar działań marketingowych. Kampanie na Facebooku są nie tylko skuteczne, ale również pomysłowe. Takie kampanie to spektrum możliwości, ale musisz wiedzieć, czego powinieneś unikać, aby Twoje działania przynosiły jedynie pozytywne skutki.

https://getbuybox.com/ agencja marketingowa wielojęzyczne centrum obsługi klienta multilingual customer service obsługa wielojęzyczna

Pamiętaj, że wrażenia wizualne są niezwykle istotne, dlatego wystrzegaj się nieodpowiedniej grafiki na Twoim profilu. Strona ma zachęcać do pozostania na niej, a nie odstraszać już samym wyglądem. Grafika ma być przyjazna dla oka, a jednocześnie być zgodna z charakterem marki.

Na listę grzechów głównych trafia również nieuzupełnienie profilu, czyli niepełne informacje. Taki profil nie można zostać uznany za profesjonalny, a tego przecież nie chcemy. Facebook to platforma komunikacyjna, dlatego dialog jest tu niezmiernie ważny.

Musisz dopasować się do charakteru tego miejsca uczestniczyć w dyskusjach. Nie milcz. Odpowiadaj na zadawane pytania, dziękuj za dobre słowa i wyjaśniaj sporne kwestie.

Nie dziel się wyłącznie tym, co chcesz sprzedać, Dbaj o to, by czytelnicy dostawali różnorodne treści. Dziel się linkami z innych profili, nawiązuj do aktualnych wydarzeń, a między wierszami buduj pozytywny wizerunek swojej firmy. A najważniejsze – nie łam regulaminu.

Musisz szanować swoich fanów i zasady obowiązujące na Facebooku.