List od nieznajomego

Codziennie na nasze skrzynki mailowe przychodzi wiele wiadomości niektóre od razu da się rozpoznać, że są ofertami reklamowymi natomiast inne są tak zbudowane by przypominały wiadomość od znajomego.

Nie zastanawiając się za długo otwieramy wiadomość, która okazuje się być kolejną reklamą, kolejną namową na zakup jakiegoś produktu lub usługi Takie wiadomości poza swoją napastliwość mają jedną wspólną cechę są po prostu niebezpieczne, wiele z nich to wirusy, które mogą zniszczyć nasz komputer, usunąć ważne dokumenty.

Ważne jest, żeby posiadać program antywirusowy, który w przypadku groźnej wiadomości uniemożliwi jej otwarcie podobnie jest z ustawieniami poczty mailowej niestety te zabezpieczenia najczęściej są dostępne dla tych skrzynek, które są płatne natomiast ich koszt nie jest wysoki a daje zabezpieczenie dla niechcianych wiadomości a przede wszystkim zabezpieczeniem dla ogromnych ilości tego typu maili.

Wniosek z tego taki, że zanim otworzymy e-mail zastanówmy się czy jest to e-mail adresowany do nas czy do wielu użytkowników i kryje za są treści zupełnie nam niepotrzebne.