Młodzieżowy komunikator

Dużą popularnością wśród młodzieży cieszy się Viber. Jest to komunikator internetowy, który umożliwia swoim użytkownikom wysyłanie wiadomości zarówno tekstowych jak i tych głosowych czy komunikowanie się za pomocą wideo.

Ten program najczęściej instalują ludzie, którzy potrzebują być w kontakcie z innymi cały czas, a nie chcą płacić fortuny za rachunki telefoniczne. Viber bowiem może zupełnie zastąpić komunikację telefoniczną, warunkiem jest jednak stały dostęp do Internetu, mobilnego albo po prostu do bezprzewodowej sieci domowej WiFi.

Viber może zostać zainstalowany na takich systemach jak Android, BlackBerry czy Windows. Warto jednak podkreślić, że pierwotnie ta aplikacja była skierowana tylko do posiadaczy sprzętu marki Apple.

Jedynym problemem przy korzystaniu z Vibera może okazać się to, że żeby zainstalować komunikator na komputerze najpierw trzeba ściągnąć aplikację w telefonie. Gdy jednak to zrobimy nie powinniśmy mieć już żadnych kłopotów związanych z korzystaniem z tego komunikatora, bowiem nawet wiadomości wysłane przez aplikację w telefonie będą także dostępne na komputerze.