Najlepsze pomysły na dekoracje okna

Szukając pomysłów na dekorację okna można znaleźć wiele ciekawych pomysłów na wykorzystanie przeróżnych akcesoriów do wnętrz. Do samej aranżacji okien można bowiem wykorzystać wiele różnego rodzaju materiałów, dzięki czemu mamy bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o samą dekorację. Te możliwości powodują, że z pewnością zerwiemy z nudą i postawimy na bardzo ciekawe, często wręcz nietypowe aranżacje, które z pewnością zaskoczą niejednego gościa w naszym domu i stworzą bardzo interesującą atmosferę. Wśród najciekawszych pomysłów na akcesoria do wnętrz, które można wykorzystać przy okazji dekoracji okien mamy więc:

    • girlandy,
    • rolety,
    • portiery,
    • lambrekiny,
    • tkaniny zasłonowe.

Samych akcesoriów do wnętrz jest zdecydowanie więcej – wiele zależy od naszej wyobraźni i kreatywności, które często pozwalają nam tworzyć bardzo ciekawe wystroje. Dodatkowo, wiele dodatków możemy stworzyć sami, a jakby tego było mało to większość z nich można ciekawie ze sobą łączyć – niekiedy takie eksperymenty dadzą naprawdę niespodziewane i interesujące efekty.

Jak ciekawie udekorować okno?

Świetnie do dekoracji okien nadadzą się girlandy – bardzo dobrze odbijają one bowiem światło, natomiast wielość kolorów jak również form, w jakich mogą występować umożliwi nam wiele różnych kombinacji. Można do dekoracji wykorzystać także rolety – wystarczy tylko odpowiednio je udekorować lub przystroić. Bardzo ciekawą opcją jest portiera bądź lambrekin. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z zasłoną w postaci sznureczków gęsto na siebie nałożonych, z kolei lambrekin to po prostu materiał zasłony, który umieścimy w górnej części samej dekoracji okna. Wiele zależy od dopasowania kolorystycznego, natomiast tego typu akcesoria mogą często robić znacznie lepsze wrażenie niż na przykład firany. Podobnie jest zresztą z haftowanymi czy dziurkowanymi tkaninami – znakomicie odnajdą się one jako dekoracja okienna, tworząc ciekawy i niepowtarzalny klimat każdego pomieszczenia.

Mogą być bowiem wykorzystane zarówno w salonie, jak i w kuchni czy w sypialni.