Płatności

Bankowość online to bardzo wygodna forma regulowania wszelkiego rodzaju zobowiązań finansowych.

Tą wygodę mamy na komputerze, ale również w urządzeniach mobilnych, dzięki czemu zawsze i wszędzie możemy wykonać przelew lub też sprawdzić stan naszego konta.

Ta wygoda niesie za sobą również niebezpieczne sytuacje, czyli takie, kiedy korzystamy nie ze swojego komputera i z niewyjaśnionych przyczyn zapamiętaliśmy hasło wówczas każda kolejna osoba może bez problemu zalogować się do naszego konta.

Podobne niebezpieczeństwo czyha wtedy, kiedy dostajemy wiadomości sugerujące, że ich nadawcą jest bank natomiast w rzeczywistości są to oszuści wyłudzający od nas poufne dane.

www.wilhelmpluta.pl

Mimo tych wszelkich udogodnień i wygody warto pamiętać o tym by na urządzeniu, na którym logujemy się do banku był zawsze program antywirusowy, aby za każdym razem wylogować się z aplikacji, nie przekazywać nikomu swoich danych dostępowych oraz każdorazowo sprawdzać podczas przelewu konto, na które przelewamy pieniądze, ponieważ wiele wirusów podmienia w finalnym momencie numer konta na ten, który nie został przez nas podany.