Przytulna biel

Biel prze lata w aranżacji wnętrz traktowana była z dużym dystansem i niechęcią wynikającą głównie z niepraktyczności jasnych barw, które w przypadku ścian, mebli czy tkanin szybko ulegają zabrudzeniu i tracą swój pierwotny urok. Jednakże ostatnie lata pokazują, że Polacy domy urządzają coraz odważniej, nie bojąc się fantazji i niebanalności, dlatego też coraz częściej stosują rozwiązania w odcieniach bieli.

Wnętrza utrzymane w bieli charakteryzuje niebywała elegancja i klasa, ale także przytulność, bowiem białe meble czy ściany tworzą niebywały, ciepły klimat. Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że białe wnętrza powinny zawierać akcenty, które przełamią wrażenie monotonii wnętrza, a także że biel jest kolorem, który najlepiej komponuje wnętrze, jeśli występuje w kilku odcieniach.

Decydując się na białe wnętrza, nie bójmy się zestawiać ich z naturalnym drewnem czy szkłem, bowiem są to zestawy, które tworzą wspaniały, przytulny klimat, który charakteryzuje się ogromnymi walorami estetycznymi. Przytulny, biały dom to wnętrze klasyczne, ale i pomysłowe, w którym do głosu mogą dojść rozmaite koncepcje i style, tworząc razem niepowtarzalną atmosferę i spójną estetykę.