Przytulnie i glamur

Poszukując inspiracji do urządzenia domu, bardzo często przeglądamy różnego rodzaju czasopisma czy blogi internetowe dotyczące tej dziedziny, aby znaleźć motyw przewodni czy czerpać z doświadczenia i wyczucia projektantów wnętrz. Obecnie bardzo popularny jest styl glamur, a w czym tkwi jego urok? Nie ulega wątpliwości, że styl glamur zyskuje swoich zwolenników, ponieważ jest niezwykle elegancki i gustowny.

Kojarzy nam się z błyskiem i bogactwem, a także nietuzinkowym klimatem, dlatego też coraz chętniej przenosimy jego założenia do wnętrz naszych domów. W stylu glamur królują nieco zapomniane materiały, takie jak welwet, żakard i aksamit oraz kolory budzące skojarzenia z wielkimi osobistościami, czyli purpury, błękity, beże i rozmaite odcienie złota czy srebra.

Ponadto w stylu glamur świetnie odnajdują się bardzo tradycyjne dodatki takie jak kryształy czy porcelana. Styl glamur jest niezwykle elegancki, ale może być również bardzo przytulny.

Warunkiem tego jest zastosowanie się do zasady umiaru, bowiem nadmierny przepych dodatków i kolorów we wnętrzach inspirowanych klimatem glamur zamiast wnętrza przytulnego i ciepłego, wykreuje pomieszczenia groteskowe czy wręcz kiczowate.