Przytulny vintage

Moda na vintage zyskuje coraz większe grono zwolenników i przestaje być sposobem ubierania się czy urządzania wnętrz, a zaczyna być współczesną filozofią. Moda na vintage to moda na czerpanie inspiracji z przeszłości i nadawania rzeczom drugiego życia. A jak styl vintage objawia się w aranżacjach przestrzeni domowych? Vintage zgrabnie łączy przeszłość z teraźniejszością, dlatego też wnętrza w tym klimacie są niezwykle ciepłe i urokliwe. W tym stylu nie brak odwagi i wyobraźni, ale i szacunku dla dorobku pokoleń.

Przeszklenia łączą się z drewnianymi, starymi meblami, a wiklinowe kosze czy ceramiczne formy z cegłami lub betonem na ścianach. W stylu vintage bardzo ważne są dodatki, które występują w dużych ilościach, budując przytulny klimat wnętrz. Ważne są tkaniny, poduszki, zasłony, pledy, ale także wszelkiego rodzaju bibeloty. Dom w stylu vintage jest niezwykle przytulny i osobliwy, a co najważniejsze, jest wnętrzem z absolutnie niebanalną duszą.

Jeśli odpowiadają nam takie klimaty i nie boimy się eksperymentów, spróbujmy połączyć przeszłość z teraźniejszością w naszych domowych przestrzeniach.