Pufy

Pufa to bardzo ciekawy mebel, który w naszym domy może pełnić wiele różnych, często zaskakujących funkcji. Z jednej strony jest bardzo praktyczny, a z drugiej strony stanowi także znakomity element dekoracyjny dla wnętrza – nic więc dziwnego, że dziś w coraz większej ilości mieszkań znajdziemy różnego rodzaju pufy. Dzieje się tak właśnie dlatego, że są one bardzo ciekawą dekoracją, ale nie tylko – świetnie odnajdą się także w wielu innych rolach. Wśród najczęściej wymienianych funkcji mamy więc na przykład:

  • stolik kawowy,
  • podnóżek,
  • dodatkowe siedzisko,
  • jako mebel do pokoju dziecka,
  • łóżko.

Widzimy, że pufy stanowią więc źródło wielu zastosowań i mogą być przez nas wykorzystane na mnóstwo sposobów. Tak w zasadzie to od nas zależy, jaką rolę będzie spełniał ten mebel w naszym domu – wpływ na to mają oczywiście nasze potrzeby, ale również rodzaj pufy, sposób jej wykonania, wielkość oraz konstrukcja i wypełnienie mebla.

Niektóre mogą być bowiem puste w środku, dzięki czemu z łatwością można w takiej pufie schować różnego rodzaju rzeczy jak na przykład pościel. Jest to znakomite rozwiązanie szczególnie w mieszkaniach o nieco mniejszych rozmiarach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota, co sprawia, że pufy bardzo dobrze się tam odnajdują.

Jak najlepiej wykorzystać pufę?

Zdecydowanie najczęściej pufę kupujemy do salonu, gdzie może ona spełnić wiele różnych funkcji. Świetnie sprawdzi się przede wszystkim jako stolik kawowy, szczególnie jeśli jest solidnej konstrukcji oraz ma niezbyt miękkie wypełnienie. Ale pufa to także znakomite rozwiązanie, aby uzyskać kolejne siedzisko w naszym domu, co przydaje się szczególnie wtedy, kiedy mamy niespodziewanych gości. Z pufy skorzystamy także w ramach swoistego podnóżka, dzięki czemu będziemy mogli ułożyć się w bardzo wygodnej pozycji.

Bardzo ciekawą opcją jest pufa z funkcją spania – w ten sposób zyskujemy dodatkowe miejsce, w którym nasz gość będzie mógł wygodnie przespać noc.