Trochę fantazji zmieni nasze schody

Mieszkańcy domów piętrowych bardzo często borykają się z problemem, jak efektownie i funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń pod schodami, która często wydaje się być niezbędnym, ale opornym i trudnym do zagospodarowania miejscem naszego domu. Jednak trochę wyobraźni i wysiłku sprawi, że również to miejsce może stać się godne podziwu.

Przestrzeń pod schodami może zamienić się na przykład w małe biuro. Odpowiedniej wielkości biurko, półka na książki, czy szafka sprawi, że do tej pory nieużywana przestrzeń stanie się przytulnym, a zarazem praktycznym miejscem do pracy.

Trzeba ją jednak odpowiednio doświetlić, żeby fantazja nie zaszkodziła oczom. Kolejny pomysł to utworzenie tam małej garderoby, schody często umieszczone są blisko drzwi wejściowych, a miejsce na buty, czy płaszcze, zaraz pod nimi, będzie stanowiło idealne połączenie.

Możemy dyskretnie chować tam również inne rzeczy, zasłonięte parawanem lub gustowną zasłoną sprawią, że w domu znajdzie się miejsce, gdzie można bez obaw schować nieużywane sprzęty.