Zachować kolor ulubionych ubrań

Niezależnie od tego, czy lubimy nosić czarne ubrania, czy kolorowe i wyraziste rzeczy – wszystkie wyglądają nieestetycznie i nieefektownie, jeśli kolor wyblaknie. Niestety jest to bardzo często spotykane, zwłaszcza jeśli często pierzemy ulubione stroje. Na szczęście jest kilka sposobów, dzięki którym zachowamy ich zdrowy kolor.

Przede wszystkim podczas prania należy zachowywać wszystkie instrukcje zapisane na metce. Zwłaszcza, co do temperatury i pielęgnacji. Na przykład czarny ubrań nie powinniśmy prać w wodzie przekraczającej 40 stopni.

Warto prać je na lewej stronie i dodawać specjalnych płynów wzmacniających i utrwalających kolor. Domowe sposoby to roztwór octu i wody, w którym zamacza się zszarzałe ubrania w stosunku 1:12. Pogłębić ciemny kolor możemy również dzięki specjalnie przygotowanemu wywarowi z liści orzecha włoskiego.

Naturalnie, również w przypadku rzeczy kolorowych powinniśmy przede wszystkim stosować się do reguł prania i prasowania z metki oraz płukać dodatkowo w płynach specjalnie przeznaczonych do danego rodzaju ubrań.